Tárcán kínálom

Alapító szerkesztő: Ésik Sándor Társszerkesztő: Standovár Ágota Tárcáink célja nem csak az olvasó szórakoztatása, személyes jellegű műfaj. Az ilyen írásokat egy régi-vágású újságban a lap alján hozták, desszertként a vonal feletti nehezen emészthető cikkekhez. Az itt közölt darabokhoz tehát képzeljen hozzá az olvasó egy színvonalas sajtóterméket alapos elemzésekkel, tényfeltáró, leleplező riportokkal. Vagy ne... ******************************Kattintson a Címkék után a szerző nevére és olvasson a blogban korábban megjelent műveiből!

Címkék

andré ilona-ibolya (5) antal anikó (16) arany piroska (6) balku lászló (9) balogh adrienn (1) balogh géza (25) baracsi endre (1) béke zsanett (1) bódi katalin (20) boldogh dezső (1) borbély balázs (3) b tóth klári (21) csabai lászló (10) csengődi péter (44) cserbakőy levente (8) csupor béla (2) czimbula novák ibolya (3) dávid józsef (4) deák-takács szilvia (3) debreczeny györgy (7) dinók zoltán (9) dunai andrea (2) ésik sándor (54) farkas józsef (1) farkas molnár péter (17) fehér noémi (1) filip tamás (1) fülöp gábor (4) gaálné lőrinczi éva (3) galambos lajos (1) gáspár ferenc (1) habony gábor (6) hajdú erika (5) hajdu sára (1) hargitai ildikó (4) hornyik anna (1) huba ildikó (2) illés zoltán (12) janáky marianna (2) jónás ágnes (1) juhász zsuzsanna (3) k. rados marcella (2) kácsor zsolt (6) kántor zsolt (15) karádi zsolt (5) kecskeméti zsuzsa (8) kiser edina (13) kiss gréta henriett (1) kiss péter (1) kis mezei katalin (2) koch zsófia (1) kovács kinga (1) kováts judit (3) köves istván (1) kukuts csilla (3) kulcsár (1) kulcsár attila (68) ladányi fedák enikő (1) lajtos nóra (5) lampl zsuzsanna (7) láng judit (1) m. szlávik tünde (47) margittai h. ágnes (8) merényi krisztián (1) mirtse zsuzsa (5) molnár péter (29) mórotz krisztina (4) nagy (1) nagy farkas dudás erika (13) nagy istván attila (1) nagy norbert (1) nagy zsuka (5) nyolcas józsef (1) oláh andrás (3) onderó szilárd (1) onder csaba (1) orbók ildikó (2) ozsváth sándor (40) pataki zsuzsanna (1) pénzes ottó (1) péter béla (13) petrozsényi nagy pál (26) piró m. péter (1) piro m. péter (8) rácz lilian (2) rácz tibor (1) radnó györgy (13) réti jános (14) rimóczi lászló (14) rusai márta (1) ruszó marietta (1) seres ernő (3) simon adri (3) somorčík sz. rozália (27) sonkoly istván (1) standovár ágota (14) szakonyi gabriella (1) szalóki emese (1) szeifert natália (3) székely-nagy gábor (1) széll zsófia (2) szép szilvia (3) szilágyi erzsébet (2) szilágyi rohini (1) szőke imre (5) szombati gréta (4) szondi erika (2) szuhár csilla (1) t. ágoston lászló (1) tamás tímea (2) tornyi ferenc (10) turányi tamás (21) vajdics krisztina (5) váradi andrás (3) vaskó ilona (30) venyige sándor (3) veres roland (2) zajácz d zoltán (4) zápor györgy (9) zilahy tamás (5) zoltay lívia (1) attila (1) zsuka (1) Címkefelhő

Tárcáink kedvelői a nagyvilágban

Friss topikok

  • M Szlávik Tünde: A huncut rigmus megfejtése maga is magyarázatra szorul: az esztováta (eszteváta, osztováta) olyan ... (2021.09.25. 17:23) A régi öregek, avagy pajzán történetek
  • Arany Piroska: Isten éltessen Vaskó Ilona! Nagyon tetszik a születésnapi monológod! Nekem is mostanában lesz az ... (2021.02.12. 11:37) Február tizenegy
  • csokosszaju: szia, mit tudsz Hófehérkéről? (2020.09.27. 23:02) Az örök menyasszony
  • bohmjo: Ez nagyon jó! Ahogyan a szavak és tettek újra és újra teljesen új értéket és hangulatot kapnak, a... (2020.09.05. 15:01) Tivadar
  • M Szlávik Tünde: @Farkas Molnár Péter: Köszönöm, Péter! Tárcát is hozhatnál magaddal... :) (2020.08.16. 16:46) Majom a köszörűkövön

Linkblog

Most olvassák

Életkép, vázlat, rajz, csevej... M. Szlávik Tünde blogja

2013.06.10. 19:01 Ésik

Ludmilla halála

Címkék: csengődi péter

Írta: Csengődi Péter

 

A férfi mosolyogva ébredt fel. Kimászott az ágyból, felvette puha köntösét, a gázrezsón meggyújtotta a cigarettáját, és miközben ízlelgette a füstöt és jókedvűen dalolt, feltett egy kanna teavizet forrni. Ludmillára gondolt. Ma végre kinyírja azt a büdös kurvát.

Péter Péter, az író a regénysorozat elején még úgy gondolta, hogy jó ötlet arról a lányról mintázni az egyik főszereplőt, aki tetszik neki, hogy alkalmasint egy beszélgetés során felhozva ezzel imponáljon a hölgynek. Így született meg Dezsőfi Ludmilla, akibe a műsorozatban beleszeretett a – természetesen – önnön magáról mintázott hőse, Karácsony Szilveszter. Már a kirakatokat díszítette az első három könyv, amikor a nő sajnálatos módon boldog szerelemre talált, valaki más személyében. Péter Péter megpróbálta menteni a menthetőt, és egy spontán kávézásnak álcázott randevún bevallotta a hölgynek, hogy a könyv tulajdonképpen kettejükről szól, mire a nő pofán vágta az írót, mert Szilveszter megleste Ludmilla mellét a bakonyi vadászházban. A szerencsétlen incidens óta Ludmilla, aki elejétől fogva a könyvsorozat szerves részét alkotta, egyre idegesítőbb lett a szerző szemében, míg végül megelégelte, és úgy döntött, hogy elteszi láb alól.

Ma jött el ez a nap. Szemében égett a vágy, tollában folyt a tinta, gondolataiban ott lebegett előtte a cél. Már csak egy kérdés akadt: balesetnek álcázza, betegségnek, vagy legyen kegyetlen mészárlás?

Az első pár változat igen gyengén sikerült. Ludmilla beleszeretett valami jött-ment alakba – akinek a karakterét a valódi nő szeretőjéről mintázta –, de a marha szifiliszes volt, a nő elkapta, és pár nap múlva belehalt. Még nem is végzett az utolsó sorokkal, már látta, hogy mennyire semmilyenre sikerült a történet, és a papírlapot összegyűrve a kukába hajította. A következő változat egy étteremben játszódott, ahol Ludmilla gulyáslevest fogyasztott, de a marha szifiliszes volt, a nő elkapta, és pár nap múlva belehalt. Ez a verzió is hamar röppályára állt.

Valahol a tizedik nemi betegség után sikerült a gondolatait más síkra terelni: a nő a sínekre kötözve, betömött szájjal nyöszörgött, miközben a vonat száguldott felé. Zakatolt, fékezett, csikorogva csúszott a síneken – mármint a vonat, és nem a nő –, és teljes erejével dudált, mintha azt gondolná, hogy attól a leendő áldozat észbe kap, és lemászik a sínekről. A jelenet teljesen életre kelt a fejében, a képzeletbeli hangzavar szinte megsüketítette, miközben a teáskanna a konyhában már fél órája sikoltott. Természetesen most sem volt megelégedve, ezért egy papírgombóc-hajítással megint feltámasztotta a körülbelül tizenegyszer kivégzett nőt, és ismét olyan helyzetbe állította, ahonnan nincs menekvés. Harminckét újabb abszurd halálnem következett. Ludmilla már annyira unta az ugrándozást az innenső és túlsó világ között, hogy unalmában saját szívét szurkálgatta egy konyhakéssel.

Péter Péter azonban nem adta fel, még, és úgy gondolta, ha már kreatívat nem tud kitalálni, akkor legyen nagyszabású. El is kezdte írni az új fejezetet, amiben egy repülőgépről ledobott bomba becsapódik egy olajfinomító tartályaiban. Hogy a nő biztosan ne élje túl, ő a bomba orrára volt láncolva. Elképzelte, ahogy becsapódáskor elindult a láncreakció, a tartályok egymás után robbantak fel, a lángok magasra szöktek, a füstszag messziről megcsapta az orrát. Majd utána szomorúan konstatálta, hogy a rezsón sikerült odaégetnie a teáskannát.

„Nem jó, nem jó, nem jó!” − mondogatta magában, miközben eloltotta a gázrezsót, és a kannát kidobta a kukába. Bármivel rukkolt elő, az nem állt meg a lábán. Pedig már mindent kipróbált. Megmérgezte, megfojtotta, megbetegítette. Allergia, influenza, kolera. Megcsókolta, megcsonkolta, félbe vágta, felnégyelte, nem aprózta el. Elütötte, fellökte, lelökte, lelőtte, sós kútba tette, onnan is kivette, eltemette, élve, halva, egészben, darabokban, meghámozta, felkockázta, lassú tűzön megpárolta, semmi sem volt jó. A szemetesből lassan kinőtt a Mount Everest. Ott ült a kis íróasztalnál, képzeletben vele szemben Dezsőfi Ludmilla, és együtt gondolkodtak, hogy a lánynak megfelelő halálnemet válasszanak. Mikor végképp letört a lelkesedése, unalmában egy olyan változatot kezdett el firkálni, amiben Ludmilla novellát ír. Ludmilla novellájának hőse Péter Péter, az író, aki végső elkeseredésében fejbe lőtte magát, és az agya ezer darabra loccsant.

„Szedd össze magad, te puhány alak!” – lelkesítette Ludmilla friss prózájának hősét, aki a valóságbeli író volt. – „Nem lehet, hogy fák ezrei hiába áldozták fel magukat a szépirodalom oltárán! Szép halállal kell megtölteni ezt a papírlapot!”

Annyi módon kínozta a szegény fiktív lányt, hogy már-már sajnálta, és szerette volna életben hagyni még egy ideig, de közeledett a kézirat leadási határideje − Dezsőfinek márpedig meg kellett halnia! És a bosszú, ne feledkezzünk meg a bosszúról sem! Ahogy erre a gondolatra jutott, nem kellett sok idő, és körvonalazódni kezdett a végleges megoldás:

Ludmilla egy részegedésbe torkollott fogadáson levetkőzte minden gátlását és ruháját, majd egymás után sorban boldoggá tett hatvankét úriembert, továbbá három úrinőt, akik véletlenül keveredtek oda. Két macskajajjal és tizennyolc unalommal eltöltött nap után Ludmilla épp az utcán sétált, mikor elétoppant Szifilisz Béla, marhapásztor – akinek a karakterét a valódi nő szeretőjéről mintázta –, és belemártotta kését a lány puha hasába... pontosan az utolsó borda alatt... könnyeden... egyetlen finom, végzetes döfés... majd ugyanez tizenegyszer megismételve. A leszúrt nő visított, mint egy malac, végül a felöklendezett vértől elakadt a hangja, eldőlt, és teste a homokba puffant. Szifilisz még alaposságból kitörte a nyakát, aztán fütyörészve tovább állt.

 

A kézirat elkészült, így a könyv is, és kerek két hónap múlva egy könyvbemutató alkalmával kezdték meg az árusítást. Az író maga olvasott fel néhány részletet, és amikor ahhoz a sajnálatos részhez érkezett, ahol Ludmilla törékeny teste élettelenül hull a porba, többen megmertek volna esküdni, hogy elcsöppent a nyála. Egy lelkes olvasó a bemutató után az író színe elé járult, és szemlesütve felhívta a figyelmét, hogy Ludmillát már az előző könyvben megölte. Péter Péter elhűlt. Legutoljára akkor volt ennyire lesújtva, amikor a nyomdász lefelejtette az ékezeteket a „Szárnyaló sas” című könyvének a címéről. De hogy palástolja fatális tévedését, megpróbált olyan természetességgel beszélgetni az ügyről, mintha szándékos írói csavarról lenne szó.

– És mit gondol? – kérdezte. – Jobban tetszik önnek az új gyilkosság?

– Igazából Ludmilla volt a kedvenc karakterem – válaszolta az olvasó. – Amikor tudatosult bennem, hogy megölte, mélyen elítéltem önt.

– Nos hát – reagált az író –, szerencsére a törvény kimondja, hogy ugyanazért a bűnért kétszer nem ítélhet el, nemde?!

(Az alapötletet egy Gion Nándorról szóló anekdota adta.)

 

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://tarcankinalom.blog.hu/api/trackback/id/tr505354044

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása